w

Baza Nurkowa LOK Machów Jezioro Tarnobrzeskie

Byliśmy, zanurkowaliśmy i było rewelacyjnie. Dziś odrobina o bazie nurkowej, podwodnych ciekawostkach i czy warto się tam wybrać na nurkowanie.

Jezioro Tarnobrzeskie pozostanie w naszej pamięci

Bardzo fajna baza nurkowa ze sporym parkingiem oraz pełną infrastrukturą. Koszt wjazdu przyzwoity, czyli 25zł od osoby. W bazie znajdziecie kilka wiat zadaszonych oraz sporo miejsc pod gołym niebem. Uwaga, wolne miejsca w wiatach bardzo szybko znikają, ale gdy pogoda dopisuje nie ma to znaczenia.

Wejście do wody najpierw małym podjazdem z górki, a potem dno wyłożone jest betonowymi płytami (również pod wodą). Tu na prawdę bardzo miło się wchodzi do wody. Wchodzenie w ciężkich zestawach dwu-butlowych nie jest problemem, nawet dla osób o mniejszej sile.

Wszystko sprawnie przygotowane, są toalety, sprężarka (bardzo szybko i sprawnie biją) oraz fajna atmosfera.

Pod wodą sporo miejscówek

Pod wodą znajdziemy sporo przygotowanych miejscówek – na przykład platformę czy kilka łódek. Największy wraczek znajduje się na głębokości około 18 metrów. Wszystkie miejsca połączone są ze sobą poręczówkami, co jest dużym plusem.

Gdy dotarliśmy na miejsce padało, więc nie spodziewaliśmy się rewelacyjnej wizury. Widoczność do 5metra głębokości była świetna, na 5-6 metrów, głębiej sięgała od 1m do 20cm. Było ciemno i bardzo mętnie, ale nurkowanie przebiegło dość sprawnie.

Nawet przy tak słabej wizurze bawiliśmy się świetnie. Na pewno wrócimy w to miejsce, by sprawdzić je gdy wizura będzie lepsza. Kolejnym razem zabierzemy kamerę i aparaty.

Gdy nurkujemy do 5 metrów wizura przepiękna. Znajdziemy sporo ryb, w tym olbrzymie karpie i spore szczupaki. A przy tak pięknym otoczeniu te małe głębokości potrafią dać wiele przyjemności.

Rewelacyjne miejsce, gdzie na pewno wrócimy w przyszłości zanurkować. Wam również polecamy tę świetną bazę.

Zobacz: Baza Nurkowa na Facebook lub strona internetowa.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węzły nurkowe

Szkolenie z podstaw podwodnej fotografii – PADI Digital Underwater Photographer