w

Awaria w wodzie to irytacja… nurkujemy

No niestety dziś nastąpiła awaria węża, przy drugim stopniu. No a miało być tak pięknie, środowy nurek w celu przetestowania nowego skrzydła i nowego komputera, niestety awaria pokrzyżowała plany.

Awaria sprzętu nurkowego irytuje

Wiecie jak to jest, gdy chce się coś bardzo zrobić a niestety przed nogi jest rzucona kłoda i musimy przesunąć to na inny termin? No w nurkowaniu jest to jeszcze bardziej irytujące. Ostatnimi czasy, jestem stałym klientem w serwisie, bo co po chwilę jakaś awaria automatu.

Jest albo dobrze i wszystko działa wyśmienicie albo jakaś drobnostka wyskakuje. Tym razem drobnostka nie pozwoliła nurkować.

Skafander założony, nowy komputer i nowe skrzydło też… już mamy zaczynać testy ale wchodząc po szyję następuje wyciek mieszanki przez złączkę przy drugim stopniu. Czyli 30 minut kompletowania sprzętu, 30 minut ubierania się, 0 minut nurkowania i 30 minut rozbierania oraz chowania sprzętu do samochodu.

No i tak właśnie się kończą “szybkie nurki”, nie było nam dziś dane przetestować nowego sprzętu. Przez drobną awarię oraz brak zapasowego automatu nie mogliśmy kontynuować. Pozostałem więc na brzegu i patrzyłem jak reszta poszła na nurki…

Zirytowanie straszne, niestety dziś ten dzień zaliczamy do “suchych”, mimo że sprzęt się suszy…

Nurkuj w sprawnym sprzęcie, ale miej zapas

To jak w bajce, zawsze gdy mamy zapas, narzędzia, czas to wszystko działa idealnie. A gdy robimy szybkiego spontanicznego nurka to niestety pojawia się awaria.

Morał z tego taki, warto mieć przy sobie zapasowe części tak by zawsze móc zrobić szybką naprawę. A jeśli nie ma czasu na naprawę to oczywiście warto mieć zapasowy sprzęt. W przypadku Automatów warto by jeden zestaw czekał w pogotowiu. Nigdy ale to nigdy nie wiesz co się stanie.

Warto zabrać extra sprzęt by zawsze cieszyć się z samego nurkowania a nie pozostać na brzegu…

Pamiętaj! Nurkuj Bezpiecznie

Nurkowanie musi być bezpieczne w razie awarii nie nurkuj lub przerwij nurkowanie.

  1. Awaria przed nurkowaniem – jeśli awaria wystąpiła przed nurkowaniem i możesz ją usunąć lub zmienić uszkodzony sprzęt na sprawny zrób to. Jeśli nie możesz usunąć awarii nie nurkuj.
  2. Awaria podczas nurkowania – jeśli wystąpi awaria podczas samego nurkowania, daj znak twojemu partnerowi, wynurzcie się i przerwijcie nurkowanie.
  3. Awaria u partnera – jeśli zauważyłeś awarię u partnera, powiadom go o tym, wynurzcie się oraz przerwijcie nurkowanie.
  4. Mały problem na powierzchni duży pod wodą – czyli to co wydaje się być małym problemem na powierzchni staje się dużym pod wodą. Sprzęt nurkowy może ulec uszkodzeniu i należy go niezwłocznie zanieść do serwisu. To co wydaje się błahostką na powierzchni może stać się dużym problemem na głębokości. Pamiętaj! Nurkuj Bezpiecznie!

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

My PADI – pasja do nurkowania

Świat milczenia – film dokumentalny