w , ,

Bicie rekordu Guiness’a w nurkowaniu 2018

Podchodzimy do bicia rekordu Guiness’a w 2018 roku! To  już oficjalne i nieodwracalne. Decyzja zapadła, machina ruszyła… działamy! A działamy naprawdę w oparciu o nasze hobby i wyzwania!

Nurkowanie – Bicie Rekordu

Mieliśmy bić rekord Guiness’a za 5-6lat, jednak w międzyczasie padła propozycja bicia rekordu już w 2018 roku. Czemu nie, trzeba to zrobić i postawić Polskę na pierwszym miejscu. Miało być bicie Rekordu Świata doszło jeszcze bicie Rekordu Guiness’a.

Jest Wyzwanie… bardzo duże wyzwanie przed nami! Zużyjemy olbrzymie ilości powietrza, powiększymy umiejętności o nowe szkolenia… będzie się działo! Planujemy zużyć między 80 a 100tyś litrów mieszanki na cały proces przygotowawczy. To spora ilość!

Ale jest wyzwanie!

Bez wyzwania nie było by całej zabawy! Trzeba zmierzyć się ze samym sobą i odnieść sukces. A uwiecznieniem tego ma być nadanie Rekordu Guiness’a. Ale nim do rekordu dojdzie czeka nas 10 miesięcy szkoleń, treningów, wyrzeczeń… i jesteśmy Gotowi!!!

Obliczyliśmy, że przed nami wiele godzin spędzone na planowaniu i jeszcze więcej godzin spędzonych pod wodą. Oprócz tego wciąż doskonalimy nasz plan treningowy. Dziś opowiemy o nim odrobinę więcej ciekawostek! A jest to fajny plan nawet dla osoby, która nie jest mistrzem w zajęciach ruchowych i wysiłkowych. Jednocześnie pozwala na przygotowanie!

Plan treningowy – Nurkowanie i Rekord

Pracujemy nad zbudowaniem w ciągu 10 miesięcy odpowiedni zakres mięśni oraz zwiększyć zakres ruchowy przy jednoczesnym patrzeniu pod kątem nurkowania. A po Polsku, robimy wszystko by zwiększyć naszą wydajność tlenową, ruchową oraz mentalną podczas nurkowania.

Nurkowanie to nie tylko wyzwania fizyczne. To również wyzwania psychiczne oraz praca nad samym swobodą. To jest tak, że wpierw walczymy z naszym ograniczonym myśleniem wg. Polskich standardów czyli “nie da się” a jednocześnie walczymy o najlepsze przygotowania! Oto jak robimy to my:

  • ćwiczenia ruchowe – czyli pracujemy 1h tygodniowo z trenerem personalnym + zajęcia domowe. To początek od marca przechodzimy na 2 spotkania tygodniowo. W naszym ebook’u opowiemy jak wybrać dobry klub Fitness
  • ćwiczenia z psychologiem – jedno spotkanie tygodniowo, czyli pracujemy nad psychicznymi ograniczeniami oraz lękami jakie mogą się pojawić przed nami w nadchodzącym wyzwaniu. Mówiono, że Małysz zaczął dobrze skakać gdy uporał się z własnymi wewnętrznymi ograniczeniami. My działamy tak samo, by ograniczyć do minimum wpływ naszej psychiki na bicie rekordu
  • praca nad motywacją – do działań tego typu potrzeba wielkiej motywacji i zaparcia. Codziennie spędzamy sporo czasu pracując nad samym sobą
  • masaż i regeneracja – raz w tygodniu (a czasem częściej) korzystamy z masażu skierowanego na wszelkie nasze dolegliwości bólowe. Musimy połączyć wysiłek i trening z odpoczynkiem i właściwą regeneracją
  • szkolenia nurkowe – specjalistyczne szkolenia nurkowe pod nasze bicie rekordu. Przed podejściem do bicia przejdziemy przez 5 szkoleń specjalistycznych pozwalających nam podejść do rekordu bez obawy o naszą wiedzę i doświadczenie
  • nurkowanie na wodach otwartych i basenowych – staramy się minimum raz miesięcznie znaleźć na wodach otwartych i dwa razy miesięcznie na wodach basenowych. Od kwietnia ta liczba się podwoi

Dodatkowo warto wspomnieć o licznych badaniach medycznych. Bo trzeba nurkowania planować z głową oraz w zakresie możliwym dla naszego ciała. Tutaj aktualna kondycja fizyczna oraz okresowe badania są bardzo ważnym elementem całości.

Z naszych działań i przygotowania do bicia rekordu powstaje ebook oraz materiał dokumentalny. Gdy tylko zostanie opublikowany oczywiście damy znać gdzie go szukać! A już dziś życzymy wam wielu sukcesów osobistych, zawodowych i nurkowych! Pamiętajcie nie ma rzeczy niemożliwych!

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Produkty SUB-M już w Polsce

Grupa “Nurek Amator” przekroczyła 100’tkę