w

Kolejne wyzwania przed nami… Suchy Skafander i AOWD

AOWD czy Suchy Skafander? A może Suchy Skafander i AOWD? Ach pytania, same pytania czyli jak wyglądają nadchodzące wyzwania możliwe, że jeszcze w sezonie 2017.

Będzie specjalizacja Suchy Skafander

To już pewne, robimy specjalizację Suchego Skafandra. Przedłużymy sobie sezon nurkowy do praktycznie całego roku. Jednocześnie zmusi to nas do zakupu Suchego Skafandra, który nie należy do najtańszego elementu sprzętu. Tutaj musisz się liczyć na wydatek między 5 a 10 tyś złotych plus akcesoria.

Ale trzeba to zrobić! Suchy jest naturalnym następnym krokiem by dobrze wykorzystać Polską pogodę i temperaturę wody. Jako, że dążymy do nurkowania w zimnych wodach (Arktyka) to naturalnie musimy dobrze zaznajomić się z sucharem. Od razu, warto pomyśleć o samych ćwiczeniach uzupełniających. Pamiętajmy, że PADI Dry Suite to kurs, który ukończysz w 2 dni, w czym pierwszy dzień to nauka na basenie.

Więcej o kursie PADI Dry Suite opiszemy w nadchodzących wkrótce postach… ale to nie koniec!

Będzie Suchy będzie też AOWD

Jakoś doszło nam kolejne wyzwanie. Jeśli pozwoli pogoda, to wkrótce zrobimy jeszcze kurs PADI Advanced Open Water Diver. Czyli oprócz zwiększenia naszego doświadczenia, poznania nowych ciekawych ćwiczeń na wodach otwartych, zwiększymy również nasz limit nurkowania z 18m do 30m. To kolejne wielkie wyzwanie w każdym życiu nurka. OWD daje nam podstawy dzięki którym, znamy minimum wiedzy nurkowej a dopiero AOWD pozwala nam poznać wiele nowych, ciekawych ćwiczeń i zwiększyć swoją jakość nurkowania.

Powiększymy własne bezpieczeństwo, uzyskamy nowe zdolności i zwiększymy nasze limity. Uważam, że dopiero AOWD to “pierwszy” prawdziwy kurs nurka. To jak z jazdą samochodem OWD jest zdaniem egzaminu ale dopiero praktyka robi z nas kierowców.

Chcesz zostać nurkiem? Zobacz więcej o stopniu OWD: https://nurekamator.pl/wspomnienia-owd-nurkowanie-trudne/

Na sam koniec mały film promocyjny dla kursu AOWD

Całą naszą przygodę z nurkowaniem rekreacyjnym rozpoczęliśmy i kontynuujemy dalej…

Pamiętajcie, że wybór dobrej i odpowiedniej szkoły nurkowania jest jednym z ważniejszych elementów udanej przygody z nurkowaniem. My wybraliśmy szkołę, która naszym zdaniem i zdaniem innych adeptów jest bardzo dobra. Warto znaleźć dobrą szkołę blisko swojego miejsca zamieszkania.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głębiny – Festiwal Filmów Nurkowych

Rozmowa z Krzysztofem Starnawskim