w

Nauticam NA-BMPCCII dla Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Nauticam właśnie przedstawił podwodną obudowę dla nowej “budżetowej” ale profesjonalnej kamery 4K  od Blackmagic. Mimo, że kamera w przyzwoitej cenie (cena w przedsprzedaży 5950zł) to posiada naprawdę świetne możliwości i jest długo oczekiwanym produktem na rynku Video.

Zabieramy Blackmagic pod wodę

Standardowo nowa kamera korzysta z menu wbudowanego w dotykowy “olbrzymi” wyświetlacz. Jednak, dzięki dość rozbudowanej liczbie przycisków i ustawień fizycznych mamy pełną możliwość pracy z ustawieniami kamery pod wodą.

Koszt obudowy to dość spora inwestycja czyli ceny zaczynają się od 3950$ … w tym przypadku, sama obudowa jest 3 krotnie droższa od body aparatu. A nie mówimy tutaj o dodatkach do obudowy, które są dodatkowo płatne.

Chętni będą jeszcze musieli chwilę poczekać na zakup kamery (dostępność w 2gim kwartale 2019). Już jednak można składać zamówienia w przedsprzedaży na ww. model w cenie ok. 5950zł. Nowa kamera od Blackmagic może zmniejszyć przepaść pomiędzy niesamowicie drogim sprzętem profesjonalnym a możliwościami zwykłego kowalskiego.

Test Video pod wodą w obudowie nauticam

Najważniejsze funkcje nowej obudowy

  • pełna manualna i automatyczna obsługa funkcji aparatu (w tym np. manualny focus)
  • baterry pack pod 4 akumulatory 18650 (dla pojemności 4 x 3500mAh przewidywany czas pracy to, aż 3h) – obowiązkowa rzecz dla każdego filmowca, to dość energii. Tu Nauticam świetnie przewidział konsumpcję bieżącą aparatu.
  • miejsce pod szybkie dyski SSD T5 w celu zapisu materiału 4K (RAW)

Więcej o kamerze: https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicpocketcinemacamera

Pierwszy test kamery pod wodą: https://www.nauticam.com/blogs/news/na-bmpcc4k-with-cinematographer-vance-burberry

Więcej o obudowie: https://www.nauticam.com/products/na-bmpccii-housing-for-blackmagic-pocket-cinema-camera-4k

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak zabierać mniej balastu do nurkowania?

Ułożenie lamp błyskowych w fotografii podwodnej