w

Nowe GoPro Hero 8 Black

Do sprzedaży trafia nowe GoPro Hero 8 Black. To poprawiona wersja GoPro Hero 7 Black, z kilkoma poprawkami oraz zmianami konstrukcyjnymi. Niestety kompatybilność akcesoriów nurkowych jest praktycznie zerowa.

Nowe GoPro Hero 8 Black

Nowa kamera bazuje na tym samym chipie (GP1) oraz matrycy (wciąż 12Mpx z poprawionym HDR). Poprawiono stabilizację (duża poprawa) oraz dodano nowe ustawienia w menu.

Prócz zmiany oprogramowania nastąpiła również niestety zmiana zewnętrzna kamery.

Czemu niestety? Jeśli macie Hero 7 Black do nowej 8’semki nie będzie pasowała obudowa podwoda oraz filtry. Oczywiście pozostanie kompatybilność z kartami pamięci oraz baterią.

W nowej kamerze nadal nie poprawiono pracy na baterii, czyli realnie mówimy tutaj o 35-40minutach filmowania. Jest to dużym minusem, gdyż już od dawna powinna praca na baterii być poprawiona.

Kamera nadal pracuje w 4K (szkoda, liczyliśmy na 6K) oraz została dozbrojona nowe tryby stabilizacji. Kamera podczas kręcenia 4K oferuje od 30 do 120 fps w zależności od ustawienia. Stabilizacja działa teraz w każdym trybie filmowania. Największą zmianą w stosunku do 7’ki wydaje się tryb 4K UHD bez zakrzywienia obrazu w trybie LINEAR.

Dużym minusem zdaje się być brak możliwości samodzielnej zmiany osłony obiektywu. W nowym modelu 8, jest ona częścią obudowy a nie oddzielnym elementem. Oczywiście z drugiej strony, nie będziemy już musieli jej ściągać podczas montażu kamery w obudowie podwodnej. Daje to nam większe bezpieczeństwo kamery podczas zalania obudowy. Kamera sama w sobie bez obudowy jest wodoodporna do 10m.

Czyli na plus łatwiejszy montaż w obudowie na minus, nie wiemy jak wygląda zmiana podczas uszkodzenia osłony.

Film promocyjny GoPro Hero 8 Black

Filmy promocyjne od GoPro zawsze przykuwały uwagę swoją kolorystyką oraz jakością. Oczywiście, by robić takie ujęcia potrzebne jest duże doświadczenie ekipy. Jeśli myślicie, że sam zakup GoPro sprawi, że wasze filmy takie będą to niestety tak to nie działa.

Nowa obudowa Super Siut

Nowa obudowa Super Siut pozwoli nam na zabranie naszej kamery na głębokość 60m. Mamy nadzieję, że w obudowie zostały dokonane zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Szczególnie zmiany w przeciekających guzikach.

Czy warto robić upgrade z H7B?

Dochodzimy do pytania, czy warto robić upgrade gdy mamy już GoPro Hero 7 Black? Na to pytanie, każdy musi sobie odpowiedzieć z osobna. Nowa kamera to oczywiście nowa jakość video. Szczególnie interesująca jest tu nowa stabilizacja oraz praca w ciężkich warunkach oświetleniowych.

Jest jeszcze za wcześnie by powiedzieć, jak GoPro Hero 8 Black będzie się zachowywało pod wodą. Na pewno warto przeanalizować, czy potrzebujemy nowego modelu.

Oczywiście sposób pracy z H8B będzie podobny pod wodą, jak z H7B. Nie spodziewamy się tutaj specjalnych presetów przygotowanych pod nurkowanie. Nadal będzie to przyzwoita kamera Video, dla początkującego podwodnego operatora.

Ciekawi nas czy nowa stabilizacja zrobi zmianę pod wodą w stosunku do GPH7 Black. W poprzednim modelu, stabilizacja działała bardzo przyzwoicie nad wodą niestety pod wodą, traciła swoją dokładność. Może w wersji 8’smej jest jakaś poprawa?

Cena detaliczna to 1899zł

Źródło zdjęć: GoPro

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blue Ring – Podwodna obudowa dla Z Cam E2

Nurkowa Motywacja – Wrak P31 – Cezary Abramowski