w

Nurkowanie podlodowe – sezon 2018

No i udało się wreszcie wody otwarte są przykryte pokrywą lodową! Wreszcie będzie okazja ponurkować pod lodem. Już się cieszymy, że uda się nam spędzić pewną ilość czasu podczas wielu nurkowań w nadchodzący weekend.

Adrenalina i ciekawość

Towarzyszy nam adrenalina i ciekawość. Od małego rodzice mówili, nie wchodź na lód bo morze się załamać. Chodzenie po zamarzniętym jeziorze jest niebezpieczne… a tu my sami decydujemy się nie tylko chodzić po jeziorze ale również zanurzyć się pod powierzchnię, pod lód…

To ciekawość ale również już dziś przed szkoleniem duże skupienie i przemyślenia. Co my tak faktycznie robimy? Jak to będzie wyglądać i co będziemy porabiać pod lodem. Oczywiście ciekawość i chęć rozwoju wygrywa ze strachem. Trzeba to zrobić!

Zrobić to oczywiście w ramach przeszkolenia, z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. A już sam fakt przebywania pod lodem jest wyzwaniem. Czekamy na szkolenie i na nowe dawki wiedzy!

Nurkowanie podlodowe 2018

Kto by pomyślał, że pierwszą i ostatnią szansę mamy w tym roku na nurkowanie podlodowe. Już wyobrażamy sobie temperatury ujemne oraz co nas czeka podczas tego weekendu.

Oczywiście przed nami obawy, ale jesteśmy również nastawieni pozytywnie na przeżycie jakim jest znalezienie się pod lodem. Bardzo ciekawe nurkowanie, które uczy pokory a jednocześnie przesuwa granice możliwości.

Od dłuższego czasu myśleliśmy o poznaniu tajemnicy jakim jest nurkowanie podlodowe. Chcieliśmy znaleźć się poniżej tafli lodu. Wreszcie się uda! Będziemy mogli na własnej skórze odczuć czym jest przebywanie pod taflą lodu.

Już wielokrotnie pokazywaliśmy na łamach serwisu nurek amator ciekawe podlodowe filmy, tym razem to my będziemy brali udział na żywo w takim przedsięwzięciu. Oczywiście o dużo mniejszej skali podczas specjalizacji nurkowania podlodowego. Oczywiście po całym weekendzie gdy już odtajemy i lód nas pokrywający się roztopi napiszemy jak było!

Co się działo u nas na podlodowym kursie z CN Płetwal:

Specjalizacja PADI Ice Diver

A już dziś zapraszamy do obejrzenie filmów z lodem w roli głównej:

Nurkowanie w lodowych jaskiniach Mont Blanc – Dokument

Arktyczne nurkowanie – 100m pod lodem

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latarka główna LG2 od DSLM

Jak powstają płetwy do nurkowania?