w

Nurkowanie to podróże i eksploracja

Foto: Cezary Czaro Abramowski

Dziś opowiemy czemu nurkowanie jest tak fascynujące i czym są eksploracje, które możecie przeprowadzić nawet blisko domu. Ewenement nurkowania to poznawanie miejsc w których nie będzie tłumów, miejsc bliskich przyrodzie. A miejsca te nas bardzo pasjonują.

Foto: Cezary Czaro Abramowski

Podróżuj w nieznane, blisko domu

Nie musisz jeździć po całym świecie aby powiedzieć, że jestem podróżnikiem. Podróżowanie to odwiedzanie miejsc w których nie byliśmy. Tak samo jest z nurkowaniem. Niesamowite rzeczy możemy podziwiać w akwenach tuż obok domu.

I uwaga, będziemy w  miejscach rzadko odwiedzanych. Przez rzadko rozumiemy, że znajdzie się kilkuset śmiałków rocznie, którzy zajrzą w to miejsce. Oraz samo nurkowanie niesamowicie wciąga, więc na jednym akwenie się nie skończy.

I nagle zwykłe jezioro, które znacie staje się niesamowitą nową krainą pełną ciekawych zwierząt i otwierającą przed nami nowe możliwości.

Foto: Cezary Czaro Abramowski

Eksploracja

A jeśli poznasz już najbliższe jeziora w okolicy możesz zapakować sprzęt do samochodu i ze znajomymi nurkami wybrać się na inne akweny. Co ciekawe by odwiedzić wszystkie jeziora w Polsce zejdzie kilka lat nim będzie można powiedzieć, że opływało się i dobrze zna je wszystkie.

Oprócz tego nurkowanie za dnia i w nocy to zupełnie nowe doznania. Podczas nocnego nurkowania nasz dobrze znany zbiornik zmienia się nie do poznania. Super, więc mamy niewyczerpalne miejsca pełne przygody! Czyli od eksploracji lokalnej możemy iść dalej i eksplorować globalnie!

Potem im dalej idziemy w stronę nurkowania technicznego pojawiają się inne możliwości eksploracji miejsc jeszcze nie odkrytych. Mogą to być jaskinie czy poszukiwanie wraków, których na Bałtyku (tak naszym Bałtyku) jest olbrzymia liczba.

Foto: Cezary Czaro Abramowski

Podróżowanie na zawsze inne

Gdy zasmakujesz nurkowych przygód, twoje Podróżowanie zmieni się na zawsze. Teraz wybierając miejsce gdzie chcemy pojechać wpierw szukamy czy można tam ponurkować.

Jeśli wybieracie się na wyjazdy z rodziną lub najbliższymi znajomymi warto zabrać ze sobą drugiego nurka. Nurkowanie jest oczywiście sportem partnerskim.

Przed samym wyjazdem zachęcamy do poszukania informacji on-line o Bazach Nurkowych i Centrach Nurkowych, które na pewno pomogą Tobie w poznawaniu nowych miejsc. Dowiesz się u nich gdzie warto zanurkować, co tam zobaczysz, jakie są warunki pod wodą, na co uważać. A jednocześnie wypożyczysz od nich sprzęt.

W 99% wypożyczysz w centrum praktycznie cały sprzęt (nie licząc komputera nurkowego i często również oświetlenia), ale jak wiemy nurkując i tak wolimy zabrać swój. Pakując się na urlop już sami zaplanujemy miejsce w walizce i bagażniku naszego auta. Z doświadczenia wiem, że narty się nie zmieszczą ale automaty i płetwy zawsze wejdą 😉

Foto: Cezary Czaro Abramowski
Foto: Cezary Czaro Abramowski

Chcesz zacząć podróżować pod wodą?

To czas rozpocząć swój pierwszy kurs nurkowy. Polecamy na początek PADI OWD (najpopularniejszy kurs w najpopularniejszej organizacji), ale jeszcze przed zapisaniem się na kurs możesz skorzystać z intro do nurkowania. Na intro poznasz czym jest samo nurkowanie i będzie to pora na podjęcie decyzji czy idziemy dalej.

A już dziś zobacz podstawowe ćwiczenia z kursu w naszej akademii nurkowania:

https://nurekamator.pl/akademia-nurkowania/

Na samym końcu pozostaje nam podziękować za zdjęcia zrobione i udostępnione przez Cezary Czaro Abramowski. Dziękujemy uprzejmie za tak świetne zdjęcia, oraz zapraszamy na stronę Cezarego: http://www.deepexplorers.pl/

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co założyć pod suchy skafander?

Czy można nurkować w piance zimą?