w

Współpraca LEGO i National Geographic Kids

Bardzo ciekawa inicjatywa współpracy pomiędzy LEGO a National Geographic Kids by przybliżyć młodemu pokoleniu problemy ochrony oceanów.

Grupa LEGO we współpracy z National Geographic Kids wprowadziła na rynek nowe zestawy LEGO Friends Sea Life Rescue, by podkreślić jak ważna jest ochrona oceanów i zainspirować małych biologów morskich jutra.

LEGO i National Geographic Kids

Grupa LEGO i National Geographic Kids połączyły siły, aby stworzyć kampanię zachęcającą całe rodziny do codziennych działań, które mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne. W programie wzięła udział badaczka National Geographic i pilotka łodzi podwodnej Erika Bergman, która chce przybliżyć dzieciom swoją pracę, pokazać wartość zabawy i uświadomić , jak ważne jest kreatywne myślenie przy rozwiązywaniu problemów związanych z ochroną życia zwierząt w oceanach.

Chcemy, aby dzieci wiedziały, jakie wyzwania stoją przed osobami, które działają na rzecz ochrony fascynującego życia morskiego; aby rozumiały realia, w jakich żyją zwierzęta mórz i oceanów i inspirowały nas – dorosłych do wymyślania nowych sposobów, jak ocalić podwodny świat. Zestawy LEGO Friends „Sea Life Rescue” to świetne narzędzie, by uczyć dzieci ochrony przyrody w zabawny i kreatywny sposób. Mamy nadzieję, że kampania zachęci je do działania. Wiemy, że w obecnych czasach są bardzo zaangażowane w ochronę planety i dzikiej przyrody, dlatego współpraca z LEGO Friends, która łączy edukację z zabawą jest tak ekscytująca – mówi Erika Bergman.

Juliane Aufdembrinke, Senior LEGO Designer, podzieliła się swoją inspiracją i wrażeniami: – Gdy byłam dzieckiem, najbardziej lubiłam delfiny, więc ten temat jest mi bliski. Współczesne dzieci nadal uwielbiają delfiny i życie podwodne, ale pasjonują się także ochroną oceanów. LEGO Friends „Sea Life Rescue” powstało po to, by inspirować biologów morskich, inżynierów i ekologów jutra – oczywiście poprzez zabawę. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie National Geographic Kids w tak ważnej kwestii jak ochrona zwierząt oceanicznych. Wspaniale było współpracować z pilotką łodzi podwodnej, Eriką Bergman.

Zestawy LEGO Friends Sea Life Rescue są inspirowane prawdziwymi scenariuszami ratunkowymi i mają na celu „zanurzenie” młodych budowniczych i odkrywców w wodnych przygodach. Prezentują rzadkie i zagrożone zwierzęta oraz niesamowite pojazdy ratunkowe.:

41376 Na ratunek żółwiom

Zestaw zainspiruje miłośników zwierząt do podjęcia bohaterskiej misji ratunkowej. Jest tu ciekawa amfibia, którą można wypłynąć na morze, uratować żółwiki z wysepki, a potem zawieźć je do kliniki na brzegu. W klinice znajduje się łóżko do badań i leki, dzięki którym troskliwe maluchy mogą zająć się osłabionymi żółwikami i je wyleczyć. Przy klinice znajduje piaskownica, w której żółwiki mogą beztrosko bawić się pod czujnym okiem swojej mamy. W zestawie znajdują się także: minilaleczka Olivia, figurka robota Zobo oraz cztery żółwie. Do tego w aplikacji LEGO Life na smartfonach i tabletach można znaleźć ekstra instrukcje.

41378 Na ratunek delfinom

Zestaw pozwoli małemu budowniczemu zanurzyć się w świecie wyobraźni, by uratować delfina i odnaleźć ukryty skarb. Dzieci mogą udać się na podmorską misję ratunkową i zanurkować razem ze Stephanie na pokładzie niezwykłej łodzi podwodnej, by pomóc delfinowi, który utknął we wraku statku. Maszt wraku zbudowany jest na zawiasach, dzięki czemu Stephanie może go podnieść wysięgnikiem łodzi i uwolnić morskiego ssaka. Zabawę urozmaica skrzynia wypełniona klejnotami oraz piracka mapa z materiału, na którym po zmoczeniu wodą pojawiają się tajne informacje. Kto pierwszy znajdzie tę mapę: Stephanie czy chciwa Kacey? Zestaw zawiera dwie minilaleczki: Stephanie i Kacey oraz dwie figurki delfinów.

41380 Centrum ratunkowe w latarni morskiej

Ten zestaw pozwala zbudować wiele pomieszczeń, w tym laboratorium, plac zabaw dla lwa morskiego, strefę odpoczynku, salę telewizyjną, biuro i taras widokowy z lampą, którą można zapalić naciskając dach latarni morskiej. Uratowane lwy morskie dostają się do w latarni morskiej używając sprytnie zawieszonego basenu, który obraca się o 180 stopni, dzięki czemu mogą przedostać się do kliniki. W zestawie znajduje się również skuter wodny do ratowania zwierząt morskich oraz mini wyspa, na której lew morski jest uwięziony w opuszczonym szałasie. Jest tam również ukryta mapa skarbów – sprytna tkanina ujawnia swoje sekrety, gdy zostanie zanurzona w wodzie. W zestawie dwie minilaleczki: Mia i Emma oraz figurki: delfina, ptaka, żółwia i dwóch lwów morskich.

41381 Łódź ratunkowa

Ten zestaw to długie godziny świetnej zabawy w ratowanie zwierząt. Młodzi żeglarze mogą za jego pomocą odbyć niezliczone misje ratunkowe na pokładzie doskonale wyposażonej łodzi. Ma ona motorówkę z funkcją wyrzutni, obracający się dźwig z noszami do transportowania chorych zwierząt, miejsca obserwacyjne oraz kokpit. Pokład można zdjąć, by zajrzeć do kabiny, w której znajduje się laboratorium, kuchnia i sypialnia z toaletą. Zabawa jest jeszcze lepsza dzięki wysepce w kształcie serca, na której ukryto mapę z materiału reagującego na wodę. Wskazuje ona podwodne miejsce, w którym znajduje się skrzynia ze skarbami. W zestawie trzy minilaleczki: Olivia, Andrea i Mia, a także figurka robota Zobo i narwala.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akcesoria – ładowarka USB Xtar EU4

Najlepsze Maski z pojedynczą szybą