w

GoPro fusion – jeszcze nie dla nurków…

Miała być niesamowita kamera 360 od GoPro,  wprowadzona na rynek z blisko rocznym opóźnieniem… jest ale bez obudowy wodoodpornej – Czemu? GoPro widocznie już dawno straciło pęd do tworzenia idealnych kamer sportowych.

GoPro Fusion – nie dla nurków

Już jakiś czas czekamy na wejście modelu Fusion na rynek. Miała to być nasza główna kamera do zastosowań podwodnych. Wreszcie po dłuuugich oczekiwaniach (roczne opóźnienie), krótka seria GoPro Fusion trafiła do naszego kraju.

Na papierze kamera idealna. Pełne 4K, świetne obiektywy, próbki filmów naprawdę zacne. No i przesunięta wielokrotnie “wielka premiera” dała producentowi czas na dopracowanie technologii.

Niestety wodoodporność do 5m głębokości oraz wodoodpornej obudowy do kamery sprawiło, że nowy produkt nie jest dla nurkujących (chyba, że weekendowo w basenie). Z punktu widzenia nurkowania Scuba, możemy sobie powiesić kamerę na linie upustowej i nakręcić 3 minutowy postój bezpieczeństwa na 5 metrach… no naprawdę świetny film akcji.

Fakt, kamera świetnie się sprawdzi przy nurkowaniu podlodowym na głębokości 1-2m pod taflą. No chyba, że wcześniej temperatura minusowa zamrozi cały zestaw. Ale czy dla kilku nurków rocznie pod lodem warto kupić Fusion? Chyba nie.

Producent zaspał?

Mogła to być świetna kamera dla nurkujących. Niestety producent najwidoczniej nie przewidział użytkowania kamery pod wodą. Pozostanie nam oczekiwanie na obudowę pozwalającą na głębsze nurkowania lub co pewnie szybciej nastąpi zakup kamery 360 od innego producenta.

Rynek akcesoriów do kamer GoPro od trzecich producentów jest bardzo rozbudowany. Pewno szybko powstanie wiele dodatków do nowego Fusion od producentów np. z Chin. Tylk oczy kamerę za blisko 3300zł chcemy włożyć do tandetnej obudowy i zabrać pod wodę?

Konkurencja nie śpi… Odpowiedź na rynku jest bardzo szybka… jeśli nie GoPro o nas zadba zrobi to na pewno inna marka, która z wielką ochotą sprzeda nam nurkową kamerę 360 w dobrej cenie.

Oczywiście czekamy na rozwój sytuacji, będziemy informowali o tym co w świecie kamer 360 do filmowania pod wodą pojawiło się na rynku. Niestety z oczywistych powodów nie zrobimy testu kamery GoPro Fusion… nie wytrzymała by tego.

Szukasz informacji jak mocować kamerę podczas nurkowania? Zajrzyj tutaj:

Nurkowanie z kamerą sportową – porady

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przypomnienie ćwiczeń nurkowych – PADI Divemaster & Instructor Course (PADI IDC)

Specjalizacja PADI Ice Diver