w

Jaką kamerę kupić do nurkowania?

Z tym tematem walczymy od dłuższego czasu. Jaką kamerę sportową kupić by świetnie sprawdziła się podczas nurkowania? Na początku rozważaliśmy nowe GoPro ale już zmieniły się nam poglądy jak chcemy by nasze Video wyglądało.

Kamera idealna dla nurka

No więc jaka kamera jest idealna dla nurka? Wszystko zależy od tego jaki efekt chcecie uzyskać oraz jaki macie budżet. Można rozpocząć przygodę od solidnej kamerki sportowej 4K w cenie do 1500zł ale można też wybrać kamery serii RED 8K i stracić blisko 100,000$.

Nie ma chyba górnej granicy szaleństwa, ale jest na pewno granica wytrzymałości portfela oraz dopasowania kamery do naszych potrzeb. Jeśli zależy nam na filmach świetnej jakości, dobrym rozwiązaniem może być rynek bezlustrowców z marką Sony i ich serią L. Dobra optyka i aparat to jeszcze pół ceny. Do tego wszystkiego należy dobrać doby casing (wodoodporną obudowę). Pewno przydało by się również zainwestować w jakieś oświetlenie?

Filmy Video 360 i zwariowaliśmy!

Gdzieś przez przypadek zobaczyliśmy, filmy video z nurkować w wersji 360… no i chyba nie ma już dla nas odwrotu… ale zobaczcie sami czy to jest coś dla Was na próbkach znalezionych w internecie! Dla nas był to strzał w dziesiątkę i już szukamy informacji o kamerach 360, które udostępnimy wkrótce wraz z opisami dotyczącymi wodoodporności i może uda się jakieś testy przeprowadzić… kto wie, kto wie…

Filmy nie pokazują się w wersji 360’stopni? Zmień przeglądarkę!

Czemu 360 stopni?

Nurkowanie to poruszanie się w trzech wymiarach. Czemu też nie pokazać nurkowania w sposób umożliwiający przeżycie tego co my czujemy pod wodą? Filmy 360 możemy śmiało odtwarzać albo za pomocą Youtube ale również nic nie toi na przeszkodzie by widz skorzystał z wirtualnego hełmu. A doświadczenia te będą na prawdę świetne! Gwarantujemy!

Oczywiście nie jest tak kolorowo jak by się wydawało. Załóżmy, że interesuje nas filmowanie na głębokościach poniżej 10m, tutaj już większość popularnych kamer sportowych nie pójdzie. Kilka wyjątków uda się na 30m, ale to już chyba max. A szkoda…

Możemy zatem wybrać kilka dedykowanych rozwiązań dla nurków jak np. Boxfish 360, jednak cena 9,490$ ma się ni jak do jakości oferowanej. Tutaj ewidentnie płacimy za profesjonalny housing do 300m oraz trzy wbudowane kamery (jest to obraz 4K a chciało by się przy tej kwocie pokusić o pełne 6K). Można również jeszcze bardziej zaszaleć i zakupić Boxfish 360 w dedykowanym ROV’ie który zabierze naszą kamerę nawet na 1000m głębokości.

Jedynym ograniczeniem będzie tu niestety dźwięk. Nie uda się nam uzyskać efektu dolby surround lub innego podobnego przestrzennego dźwięku.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Do nurkowania najlepiej taką, która będzie dobrze nagrywała w słabych warunkach oświetleniowych. Doświetlanie jest meeeh, nie działa to dobrze. Ambarella a12s75 chyba najlepiej sobie radzi jak do tej pory bez sztucznych manipulacji kontrastem czy balansami. Ten procek się znajdzie w Lamax x10 Tarus jak i SJ7. W 360 nie ma się co pchać, jakoś jest słabiutka

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archeologia podwodna – nurkowanie jaskiniowe

Prawdziwe opowieści o nurkowaniu