w

Nauticam NA-S1R & NA-S1H – obudowy dla Panasonic Lumix S-series

Panasonic ma w swojej ofercie nowe bezusterkowce czyli modele S1, S1R oraz S1H. To bardzo nowy system, ale rozwija się prężnie. Nauticam wypuściło obudowę NA-S1R przeznaczoną dla modeli S1 & S1R oraz obudowę NA-S1H dla S1H.

Nauticam NA-S1R dla Lumix’ów S1 & S1R

Lumix S1 & S1R oferuje nam video w jakości 4K/60fps. Dodatkowo model S1R wyposażony jest w matrycę 47,3MP pozwalającą robić zdjęcia nawet do 187MP w trybie ujęć statycznych. Tu oczywiście, przyda się nam statyw.

Nauticam NA-S1H dla Lumix S1H

Jeśli 4K/60fps to za mało… powstał model przeznaczony dla filmowców czyli S1H robiący filmy 6K/24fps. Niestety dla tej rozdzielczości jest to format 3:2… Mimo wszystko, dla fanów filmowania, model na pewno świetnie się sprawdzi.

S-series oraz L-Mount

Seria S od Panasonic to pierwsze podejście tej firmy do zbudowania bezlusterkowców z pełną matrycą. Oczywiście, system korzysta z matryc autorskich oraz z nowego standardu obiektywów L-Mount.

Obiektywy to aktualnie najsłabszy element całego systemu. Trzeba będzie poczekać do końca 2021 roku, na szeroką gamę optyki. Warto jednak zaznaczyć, iż L-Mount to obiektywy od takich producentów jak Leica, Panasonic oraz Sigma.

Przyjdzie jeszcze odrobinę poczekać, ale nowy system zapowiada się naprawdę ciekawie, dla wszystkich profesjonalistów. Jak zawsze w segmencie PRO, ceny są naprawdę wysokie.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sardine Run – Afryka Południowa

Halcyon – limitowana wersja skrzydeł – Black on Black BC System