w

Nurkowanie – każdy znajdzie coś dla siebie

No właśnie czemu faktycznie nurkujemy? Co nas kręci i co uzyskujemy przez nurkowanie? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć każdy z nas z osobna ale możemy podpowiedzieć co nas kręci w nurkowaniu i dlaczego robimy to kiedy tylko możemy.

Nurkowanie dla każdego

Po pierwsze nurkowanie jest dla każdego. Nie ma tu sztucznych ograniczeń a osoby związane z centrami nurkowymi chętnie podpowiedzą gdzie się udać na szkolenie i od czego zacząć swoją przygodę z nurkowaniem.

Gdy już pogodzimy się z naszymi obawami i skorzystamy z pierwszego intro a później pierwszego kursu nurkowania znajdziemy się w momencie, gdy nie będzie już odwrotu. Prawdopodobnie tak jak my i Ty staniesz się “frikiem” nurkowania. I bardzo dobrze!

Spokój ducha i odpoczynek

To my znaleźliśmy w nurkowaniu. Jest to jedyny moment gdy możemy zamknąć oczy i odpocząć w ciągu dnia (a czasami i w nocy). Sami ze sobą schodzimy pod wodę i stajemy się w małym ułamku “gośćmi” tego magicznego świata. Nagle nie myślimy o codzienności, życiu zawodowym i problemach jakie na nas czekają na powierzchni.

Uwierzcie nam, to naprawdę wycisza i odpręża. Mimo wysiłku fizycznego jesteśmy naprawdę wolni! No i na nas działa to dużo lepiej niż Joga czy Fitness. Chodź również dbamy o swoją kondycję na fitnessie ale robimy to po to by nurkowanie było przyjemniejsze i łatwiejsze. A nie na odwrót!

Poznanie podwodnego świata

Ciekawość wszędzie pcha ludzi. Byliśmy na księżycu, zwiedziliśmy cały świat i wciąż jest nam mało. No właśnie i staje przed nami otworem nowy niesamowity świat jeszcze nie odkryty – świat podwodny.

Czy wiesz, że aż 70% świata zajmuje woda? A najlepsze jest to, że 99% głębin jeszcze nie zbadaliśmy.

Możecie nurkować w wodach zimnych lub ciepłych. Nurkować na rafach i uganiać się za nowymi gatunkami ryb albo wybrać zimne dno Bałtyku gdzie czekają na Was wraki. A jak to nie dla Was możecie również spróbować swoich sił w poznawaniu nieznanego eksplorując podwodne jaskinie.

Naprawdę wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, możecie zająć się badaniami naukowymi, archeologią podwodną, poszukiwaniami wraków albo badaniem ekosystemu mórz i oceanów. Tylko od Was zależy jak chcecie poznać podwodny świat i co chcecie tam zobaczyć.

Doświadczysz stanu nieważkości

Nie bez powodu, kosmonauci z NASA ćwiczą pod wodą. Nurkowanie jest jednym z najbliższych doświadczeń podobnych do stanu nieważkości. Będziecie mieli możliwość w pełni swobodnie poruszać się w dowolnym kierunku.

To gdzie dziś płyniemy? Do góry, na dół, do przodu czy tyłu i jak to robimy? Niesamowita swoboda staje się częścią naszej przygody.

Podróże i wakacje

Nie ma nic fajniejszego niż połączenie podróżowania z nurkowaniem. Wpierw poznajecie obce kraje, odwiedzacie ciekawe miasta i miejsca by za chwilę poznać ich rodzime zbiorniki obfitujące w życie tak różne od Polskiego.

A czasem to właśnie nurkowanie jest dla nas motywacją by w ogóle zacząć podróże. Bo akurat nasze centrum nurkowe organizuje wyjazd albo znajomy ma wolne miejsce na safari nurkowe. Nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie pogna nas na “nurki.

Poznawanie nowych ludzi

Nie wiadomo czemu tak się stało, ale nurkowaniem zajmują się naprawdę świetne osoby. Zawsze znajdziesz kogoś wartego poznania, porozmawiania. Z nurkowaniem jest jak z świetną imprezą. Zawsze jesteś w bardzo ciekawej grupie.

Przed i po nurkowaniu będziecie mieli wiele do opowiadania. Co kto zobaczył, jak przebiegło nurkowanie i co ciekawego tam widzieliście. Uwierzcie lub nie ale naprawdę wiele cudnych przyjaźni zaczęło się właśnie podczas nurkowania.

Sprawność fizyczna

No tak, nikt pewno jeszcze Wam nie powiedział ale nurkowanie świetnie wpływa na ogólną sprawność fizyczną. Rozwijacie mięśnie, budujecie lepszą koordynację ruchową, poprawiacie swoją równowagę a przy tym da się jeszcze schudnąć kilka kilogramów.

Nurkowanie również jest świetnym motywatorem by zacząć ćwiczyć w klubie fitness. Będzie nas ciągnęło do poznawania podwodnego świata a jednocześnie będziemy chcieli nurkować dłużej. Do tego przyda się nam naprawdę dobra kondycja fizyczna.

Poznawanie nieznanego

Jeśli szukacie miejsc, gdzie jeszcze nikogo przed wami nie było to nurkowanie może być tym wyzwaniem. Pozostało jeszcze wiele do odkrycia pod wodą i to właśnie Wy możecie coś nowego odkryć…

A co Ciebie kręci w nurkowaniu? Podziel się z nami swoimi przygodami na naszej grupie na Facebook’u lub w komentarzach.

Zachęcamy również do przeczytania:

Czy warto robić kurs nurkowania w Polsce?

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy magazyn nurkowy – nurki.pl

Wybór suchego skafandra – o idei wyboru