w

Pierwsze nurkowanie już za nami

Zanim zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie przygody z nurkowaniem skorzystaliśmy z pierwszej lekcji “wprowadzenia do nurkowania”. Było super, wiemy już że idziemy dalej w celu ukończenia pierwszego kursu OWD w systemie PADI.

Nurkowanie – to trzeba zrobić!

Na samym początku dużo niewiadomych oraz cały ten skomplikowany i ciężki sprzęt. Ale jak tylko wejdziesz pod wodę z instruktorem i przełamiesz swoje obawy rozpoczyna się niesamowita przygoda.

Nurkowanie zawsze kojarzyło mi się albo z gorącym morzem i rafami albo zimną tonią naszych rodzimych jezior. Wydawało się, że w Polsce nie ma sensu nurkować, bo przecież nie mamy raf ani niesamowitych miejsc do nurkowania.

A jest ich oczywiście sporo tylko nie widzi się ich w telewizji czy internecie. Ale gdy już zdecydujemy się na pierwszy krok cała reszta przychodzi naturalnie.

Teraz robimy OWD

Zaczynamy właśnie pierwszy stopień wtajemniczenia czyli pierwszy podstawowy kurs nurkowania. Jeśli chcecie zobaczyć film instruktażowy dotyczący elementów z zakresu tego kursu zapraszamy tutaj:

Kurs PADI OWD [1/35] – Złożenie i przygotowanie sprzętu nurkowego

Ciekawostki z pierwszego nurkowania na naszym przykładzie:

Pierwszy oddech pod wodą – tylko spokojnie!

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Elementy kursu “Open Water Diver” – PADI